a

اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به موسسه مهر عدالت می باشد.

9:00 - 18:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

031-34417813-14

تماس برای مشاوره

اینستاگرام

جستجو
فهرست
 

آیا استفاده از ماهواره غیر قانونی است؟!

خانه > حقوقی  > آیا استفاده از ماهواره غیر قانونی است؟!

آیا استفاده از ماهواره غیر قانونی است؟!

کلیپ حقوقی آیا استفاده از ماهواره جرم است؟

 

افرادی با حضور درب منزل بنده ادعا نمودند که مامور هستند وبدون مجوز ورود، وارد پشت بام شده و با قید این نکته که استفاده از ماهواره غیرقانونی هست ماهواره را جمع کرده و بعنوان جریمه مبلغ یک میلیون تومان از بنده دریافت کردند!! آیا اقدام این افراد قانونی بوده است؟؟

علیرغم اینکه استفاده از ماهواره طبق ماده 1 قانون ممنوعیت بکارگیری تجهیزات دریافت از ماهواره ،جرم است ولی چنین افرادی بدون ارائه کارت شناسایی و حکم ورود به منزل اجازه اقدامات مذکور را ندارند زیرا مالک اموال غیر منقول، مالک فضای بالای ساختمان از جمله پشت بام خانه و زیر زمین آن نیز هستند پس افراد فوق صرفنظر از اینکه صرفاً وارد پشت بام می‌شوند باز هم نیاز به مجوز قانونی دارند.

و از لحاظ کیفری هیچ کس حق تعدی به حقوق و آزادی های افراد دیگر را ندارد خواه متجاوز فرد معمولی باشد خواه مامور دولتی یا ضابط قضایی. بدیهی است ورود به منزل و ملک افراد آن هم بدون مجوز مقام قضایی نقض فاحش حقوق افراد است و چنین اقدامی در قوانین کیفری ما فقط در شرایطی خاص و با حکم قضایی مجاز است . نکته دیگر این است  که مامورین انتظامی به هیچ وجه حق مجازات افراد در محل و اخذ مبالغی به عنوان جریمه را ندارند . بطور کلی هیچ گاه امکان مجازات افراد بدون تشکیل پرونده و احضار در دادگاه امکانپذیر نیست در نتیجه یا ادعای افراد مذکور در این رابطه که مامور هستند صحت نداشته یا اگر واقعیت داشته با دریافت وجه، مرتکب تخلف گردیده اند.

موسسه حقوقی مجریان مهر عدالت مشاور و راهگشای شما درتمامی پرونده های حقوقی اعم از قضایی و شبه قضایی می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید